KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13771024
*
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:35:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 13:35:20
1
1.000 kr
8/2 20:27:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 13:35:20 | 1 | 1.000 kr |
8/2 20:27:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52